FİLİSTİN'E

AMBULANS DESTEĞİ

FİLİSTİN'E

VERENEL OL!

SOMALİ'DE EĞİTİME

DESTEK VERİYORUZ!

Suriye Afrin - Alemdar Safa Okulu

YETİM SOFRASI

Bir Çeşme İle

SUSUZLUĞA UMUT OLUN!

Kamu Yararına

ÇALIŞAN DERNEK STATÜSÜ

Hızlı Bağış

Hayra vesile olan, hayrı işleyen gibidir.

Kardeşlik Her Zaman Her Yerde

Suriye’deki iç savaş yüz binlerce insanın hayatını kaybetmesine ve milyonlarca insanın kalıcı yaralar almasına sebep oldu. İnsanlık tarihinin son yıllarda gördüğü en büyük yıkıma sebep  olan bu savaş, bölgedeki dengeleri her geçen yıl daha da zedelemektedir. Buradaki mağdur insanlar bomba sesinden uzak, güvenli sayılabilecek yerlerde hayat mücadelesi vermektedir. 💚    

Kardeşlik Her Zaman Her Yerde

Hacı Hasan Efendi (KS) Camii

 “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve âhiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve sadece Allah’tan korkan kimseler gerçek mânada îmâr edebilir. Doğru yola ermiş olmaları umulanlar işte bunlardır .”                                                TEVBE / 18

Hacı Hasan Efendi (KS) Camii

Susuzluğa Umut Ol

Dünyada milyonlarca insan temiz suya ulaşamıyor ve çoğu çocuk olmak üzere her ay ortalama on bin insan yaşamını yitiriyor. Verenel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak bağışçılarımızın destekleriyle su sıkıntısı çeken bölgelere su kuyusu açarak susuzluğa umut oluyoruz.     

Susuzluğa Umut Ol

Zekat

İslam’ın 5 şartından biri olan hicretin ikinci yılında farz kılınan zekat, infak kültürünün daha çok yaygınlaşmasını sağlamış, yardımlaşma ve dayanışma duygusunu dinamikleşmesine ve sosyal eşitsizliğin aşılmasına vesile olmuştur. Dünyanın dört bir yanındaki mazlum coğrafyalara Verenel olmak adına “Şükrün Adıdır Zekat” projemizi başlattık.        

Zekat

Ümmetin Yetimi Size Emanet

Gerçekleştirilen projeler arasında; Yetim ailelerine ev eşyası alımı Yetimhanelerin tadilat masraflarının karşılanması Meslek edindirme kursları ile yetim ailelerine mesleki eğitim Yetim ailelerine dükkan açılması, balıkçı teknesi, dikiş makinesi veya yetiştirebilecekleri hayvan alımı Sağlık taramalarının yapılması Maddi durumu iyi olmayan yetimlerin evlendirilmesi Kırtasiye ve kitap ihtiyaçlarının giderilmesi Piknik, uçurtma şenlikleri gibi eğlence programları düzenlenmesi gibi yüzlerce faaliyet var.

Ümmetin Yetimi Size Emanet
Bağış Yapın

Güncel Projeler

Filistin'e Ambulans Desteği

Filistin'e Ambulans Desteği

Ayrım gözetmeden sivil, çocuk, yaşlı, kadın demeden zulmüne devam eden katil İsrail, ağır yaralıları taşıyan ambulansları da hedef almaktadır. Yaralıları Şifa Hastanesi ana girişin...

Tekerlekli Sandalye

Tekerlekli Sandalye

Dünya nüfusunun yaklaşık %10’nun yani 750 milyon insanın engelli olduğu ve bunların da tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyduğunu istatistikler göstermektedir.

Afganistan Yardım Bekliyor!

Afganistan Yardım Bekliyor!

Afganistan'ın Herat bölgesinde 6.2 şiddetinde meydana gelen depremde binlerce kardeşimiz hayatını kaybetti. Yüzlerce köyün yıkıldığı Herat için desteklerinizle yardım ulaştırıyoruz...

Gönüllü Ol

Daha iyi bir yaşam ve gelecek için
gönüllü olun

Sizden Gelenleri Yanıtladık

Sıkça Sorulan Sorular

Sizden gelen soruları yanıtladık. Sizde sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Tüm Sorular

Verenel Derneği ne zaman kurulmuştur, kuruluş amacı nedir?

Verenel Yardımlaşma Dayanışma Derneği; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç veya açıkta kalmış; savaş, doğal afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak üzere 2008 yılından bu yana yurt içinde 72 şube ve temsilciliği ile faaliyet göstermektedir.

Verenel Derneği güvenilir midir?

Verenel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’miz, kurulduğu günden itibaren hiçbir ihtilafa düşülecek proje içerisinde yer almamıştır, yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğü her projede tüm şeffaflığı ile bölgenin durumunu izah etmiştir, yapılan her yardımda bağışçıya geri bildirimler sağlanmış, yapılan her yardım organizasyonuna ait görsel ve videolar bağışçılarımızla paylaşılmıştır. Ayrıca derneğimiz faaliyetleri ve mali hareketleri İl Dernekler Müdürlüklerince denetlenmektedir.

 

Çalışmalarınızla ilgili nasıl bilgi alabiliriz?

Derneğimiz bünyesinde yapılan tüm çalışmaları yerinde görebilir, inceleyebilir, ilgili birimlerden bilgi edinebilirsiniz. Bağışların nerelerde ne şekilde değerlendirildiği, hayata geçirdiğimiz projelerimizin iç denetimlerinin nasıl gerçekleştirildiği, yardımları yaparken uygulanan kriterler ve çalışma ilkelerimiz gibi birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.
Ayrıca derneğimizin tüm çalışmaları yıllık periyotlarla yayınladığımız faaliyet bültenimizle kamuoyuna duyurulmaktadır. Yine kampanyalar sonunda hazırlanan raporlarımız da tüm bahisçi ve gönüllülerimizin yani sıra resmî ve sivil ilgili kuruluşlara ulaştırılmaktadır.

Ana Sayfa Ana Sayfa Faaliyetler Faaliyetler Faaliyetler Sepetim Faaliyetler Hesaplar Faaliyetler