Gıda bankacılığı, ticari firmaların yapacağı (gıda, giyim, yakacak, temizlik maddesi) gider olarak kaydedilmesi suretiyle vergi indirimine konu olmasını sağlayan bağış yöntemidir, bedelsiz olarak ihtiyacı olan kişilere ulaştırılır.
Sahip olduğumuz “Kamu Yararına Çalışan Dernek” ünvanı ile gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin, topluma yararlı sonuçlar verecek nitelikte olmasına dikkat etmekteyiz. Bu uygulama ile israfın önlenmesi hususunda toplumsal şuurun oluşmasına katkıda bulunarak sosyal adaletin sağlaması yolunda önemli bir adım atılmaktadır.
Başta Türkiye olmak üzere Gıda bankacılığı kapsamında, gönül coğrafyamızda yaşayan kardeşlerimizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilir, onlar için kışın zorlu şartlarını birlikte iyileştirebiliriz.
“Kim Allah’ın rızasını talep ederek bir mescit inşa ederse, Allah ona Cennette bir köşk inşa eder.” (Hadis-i Şerif; Müslim, Mesacid, 24) Birlik ve beraberliğin sağlandı...
Peygamber Efendimiz (SAV) şöyle beyân etmiştir: “Dünya ve onun içinde olan şeyler değersizdir. Sadece Allah’ı zikretmek ve O’na yaklaştıran şeylerle, ilim öğreten âlim ve öğrenmek...
Yurt içinde veresiye defterini ödeyemeyen 1.000 ihtiyaç sahibi aileyi, hayırseverler ile buluşturuyoruz.Verenel Derneği olarak hem yurt içinde hem yurt dışında birçok faaliyet ala...